A társaság közleménye szerint a 146 millió forint összértékű beruházáshoz a Sunteo Kft. a Környezet és Energia Operatív Program keretében 50 százalékos támogatást nyert el. Az Alteo így újabb elemmel bővíti a négy szélerőműből és két-két depónia-, illetve kísérőgáz-hasznosító kiserőműből álló megújulóenergia-termelő portfólióját. A kedvező pályázati döntést követően megkezdődött a naperőmű engedélyeztetése, amely várhatóan két hónap alatt lezajlik. Ezt követi majd a berendezések beszerzése és a napelempark építése, amely legkésőbb 2014 első negyedévében megkezdheti a termelést. Már a projekt tervezésénél kiemelt szempont volt, hogy az új naperőmű lehetőleg a kötelező átvételi rendszeren kívül, közvetlenül értékesíthesse a megtermelt villamos energiát, ehhez a Graboplastban partnert találtak – idézi a közlemény ifj. Chikán Attilát, az Alteo vezérigazgatóját, aki szerint a beruházás jó példa arra, hogy létezik élet a megújulók számára a kötelező átvételi rendszeren kívül is.
A zöldmezős beruházás keretében megvalósuló fejlesztés elsődleges célja, hogy a Graboplast kecskeméti, szalagparkettát gyártó telephelyét megújuló energiaforrásból termelt villamos energiával lássák el. A kiserőmű a telephely kisfeszültségű elosztóhálózatára fog betáplálni, és a létesítmény meglévő, közcélú hálózatról történő villamosenergia-vételezését fogja csökkenteni. Az energiaellátási költségek csökkentése ma már minden termelő vállalat számára versenyképességi tényező. Emellett az is kiemelt szempont volt, hogy a környezeti fenntarthatóságra is jótékony hatással lévő megoldást találjanak. Az Alteo által kínált együttműködés mindkét szempontnak megfelel – emelte ki Jancsó Péter, a Graboplast elnök-vezérigazgatója.
A kivitelezés során összesen 972 napelem-panelt helyeznek a telephelyen található üzemcsarnok tetejére. A beruházás 12 év alatt térül meg, várható élettartama eléri a 25 évet – áll a közleményben. A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján közzétett adatok szerint az Alteo Nyrt. tavalyi árbevétele meghaladta 5,5 milliárd forintot a tavalyelőtti több mint 4,8 milliárd forint után. A 2011-ben mintegy 100 millió forintos adózás utáni veszteséget elkönyvelő cég, tavaly már 95 millió forint adózott nyereséget ért el. Egy év alatt a cég saját tőkéje 1,545 milliárd forintról 1,896 milliárd forintra nőtt. Tavaly 69, az azt megelőző évben 73 alkalmazottat foglalkoztattak. A társaság részvényei 2010. október 11. óta forognak a BÉT-en.